امنیت خودرو

امنیت خودرو خود را با این ۵ وسیله کاربردی افزایش دهید!

جالب است بدانید که در سال گذشته، بیشتر از ۵۸۵ هزار فقره دزدی در کشور گزارش شده که در این میان سهم سرقت خودرو و دزدی از وسایل داخل آن، ۴۰ درصد از کل را به خود اختصاص داده است که این نشان دهنده پایین بودن امنیت خودرو هاست.

همینطور بهتر است بدانید که این آمار نسبت به سال قبل با رشد ۸ درصدی روبرو بوده است. در نهایت این آمار وحشتناک باعث شد تصمیم به نوشتن یک مقاله جامع در مورد امنیت خودرو بگیریم.

در این مقاله به معرفی ۵ ابزار، از میان بهترین ابزار های امنیتی خودرو می‌پردازیم که می‌توانند بیشترین کمک را در جهت کاهش سرقت از اتومبیل ها به شما داشته باشند. در نهایت نیز با یک جمع بندی کلی، بهترین وسیله برای افزایش امنیت خودرو را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین وسایل افزایش امنیت خودرو
وسایل و ابزار های زیادی برای اطمینان از امنیت خودرو در بازار وجود دارد اما زمانی که صحبت از معرفی بهترین آن ها باشد، کمی شرایط دشوار می‌شود. ابزار هایی که در ادامه به شما معرفی می‌شود نسبت به شاخصه هایی چون:

●        کاربرد

●        قیمت

●        میزان افزایش امنیت

●        و…

انتخاب شده اند و می‌توانید به شدت برای افزایش امنیت اتومبیل خود روی آنها حساب کنید.

 

قفل فرمان

۱- قفل فرمان

اولین وسیله مورد نظر که می‌تواند تا حد زیادی باعث افزایش امنیت خودرو شما شود، قفل فرمان است. قفل فرمان وسیله ای است که پس از اتصال به فرمان خودرو شما، از چرخش آن جلوگیری می‌کند. سارق برای سرقت خودرو شما در این حالت صرفاً باید از شر این وسیله خلاص شود. البته اگر کمی بدون تعارف صحبت کنیم، نمی‌توان گفت که سارقان راهکاری برای خلاص شدن از این وسیله کاربردی ندارند.

بار ها مشاهده شده که سارقان حرفه ای توانسته اند آن را با استفاده از اهرم، شکسته و یا با روش های مخصوص خود، قفل آن را باز کنند و در نهایت خودرو را به سرقت ببرند. اما در هر حال این وسیله به دلیل افزایش زمان سرقت خودرو، می‌تواند باعث شود تا بسیاری از سارقان از اتومبیل های مجهز به آن دوری کنند.

سیستم ساده قفل فرمان، باعث کاهش قیمت آن نسبت به دیگر ابزار های افزایش امنیت خودرو شده است. قیمت این محصول در بازار ایران چیزی در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

 

مطلب پیشنهادی >  ردیاب شخصی فاتحان

قفل پدال

قفل پدال

قفل پدال نیز وسیله ای با کارایی نسبتاً مشابه به قفل فرمان است. البته به گفته سارقان دستگیر شده و ویدیو های پخش شده از آنان، باز کردن قفل پدال زمان بسیار بیشتری را نسبت به قفل فرمان از آنها می‌گیرد و این موضوع باعث می‌شود تا با استفاده از این وسیله، امنیت خودرو خود را بیش از پیش افزایش دهید.

قفل پدال با اتصال به بدنه خودرو در زیر پدال های گاز، کلاچ و ترمز باعث جلوگیری از حرکت خودرو با استفاده از این اهرم های حرکتی می‌شود و عملاً سرقت خودرو را امری ناممکن و دشوار می‌کند.

قیمت این محصول نیز در بازار های کشور در حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان اعلام شده است که می‌تواند نسبت به کارایی آن، قیمت مناسبی باشد.

 

دزدگیر

دزدگیر

پرکاربرد ترین وسیله برای جلوگیری از سرقت خودرو و افزایش امنیت اتومبیل ها در ایران، دزدگیر است. شاید در ابتدا این وسیله می‌توانست به خوبی باعث اخلال در کار سارقان خودرو شود اما پس از مدت کوتاهی، روش های بسیاری از طرف آنها برای دور زدن این وسیله کشف شد که در نهایت به کاهش محبوبیت آن انجامید.

در هر حال دزدگیر ها هنوز هم مورد استفاده هستند و بر روی اغلب خودرو های سواری موجود نصب می‌شوند. قیمت این محصول در کیفیت های مناسب، اغلب بیشتر از یک میلیون تومان است که شاید باعث منصرف شدن شما از خرید آن شود.

 

سوئیچ مخفی

سوییچ مخفی

یکی دیگر از روش های افزایش امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن، استفاده از سوییچ مخفی است. با استفاده از این ابزار می‌توان پروسه روشن کردن اتومبیل را به یک مرحله بیشتر ارتقاء داد. به این صورت که هر فرد برای روشن کردن اتومبیل، ابتدا نیاز به فعال نمودن سوییچ مخفی دارد و بدون استفاده از آن نمی تواند ماشین را روشن و به حرکت درآورد.

سوییچ مخفی در ایران به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه نصب این تجهیز بر روی خودرو از ۱۵۰ هزار تومان شروع شده و تا ۳۰۰ هزار تومان و گاها بیشتر نیز پیش می‌رود.

 

مطلب پیشنهادی >  بهبود کسب و کار با ردیاب خودرو

ردیاب خودرو تلتونیکا FMB920

ردیاب خودرو

در نهایت در این لیست ۵ تایی از وسایل کاربردی افزایش امنیت ماشین، به ردیاب خودرو می‌رسیم.

به تازگی استفاده از این وسیله به شدت افزایش پیدا کرده و این موضوع را می‌توان به کاربرد های وسیع آن مربوط دانست. با استفاده از این دستگاه کم حجم، می‌توان از تمامی تغییرات ناگهانی خودرو، از جمله:

  • برخورد و تصادف
  • باز شدن درب ها
  • روشن شدن خودرو
  • بکسل شدن خودرو
  • و…

مطلع شد.

علاوه بر آن ردیاب آنلاین خودرو این اجازه را به شما می‌دهد تا پس از مورد سرقت قرار گرفتن اتومبیل، به صورت لحظه ای از موقعیت جغرافیایی آن مطلع شده و در مکان مدنظر، اتومبیل خود را به صورت کامل خاموش و متوقف کنید.

شاید به جرات بتوان گفت که ردیاب خودرو احتمال سرقت از ماشین را به صفر می‌رساند. دلیل این ادعا این است که در ۴ وسیله معرفی شده قبلی، سارق از وجود آنها با خبر است و مطمئناً راهی را برای از کار انداختن و معدوم سازی آنها انجام می‌دهد اما در زمان استفاده از ردیاب خودرو، وی هیچ اطلاعی از وجود چنین وسیله ای نداشته و بدون توجه به آن، به سرقت خودرو می‌پردازد.

مورد بعدی که باعث ایجاد تمایز بین این وسیله و ۴ وسیله قبلی در افزایش امنیت خودرو می‌شود، این موضوع است که با استفاده از ردیاب خودرو شما می‌توانید از به سرقت رفتن وسایل داخل ماشین خود نیز جلوگیری کنید در حالی که کاربرد عمده وسایل دیگر صرفاً برای جلوگیری از سرقت خود اتومبیل است.

البته ردیاب های خودرو صرفاً برای جلوگیری از سرقت اتومبیل یا موتور سیکلت ها تولید نشده اند و کاربرد های بسیار دیگری نیز دارند که می‌توانید آنها را در صفحه مربوط به این محصول مطالعه کنید. در صفحه مربوطه می‌توانید لیست قیمت ردیاب خودرو را نیز مشاهده کنید.

در این مقاله به معرفی ۵ وسیله کاربردی برتر برای افزایش امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن پرداختیم و در نهایت بهترین ابزار معرفی شده از میان آنها را ( ردیاب خودرو ) با جزییات کامل به شما معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*