ایمنی خودروهای لوکس

ردیاب خودرو و اهمیت آن در افزایش ایمنی خودروهای لوکس

افزایش ایمنی خودروهای لوکس با استفاده از ردیابی آنلاین

از قدیم نقل شده که خودرو های لوکس مختص انسان های موفق می باشد.

خودور های لوکس قطعا بیش از یک وسیله برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر هستند. آن ها قطعاتی هستند که با هنر فراوان در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. آن ها نماد وضعیت افراد موفق هستند و دیگران آن ها را مورد تحسین قرار می دهند.

متاسفانه بیش از هر چیزی این خودرو های لوکس هستنند که مورد هدف سارقین قرار می گیرند.

پیش از پیشرفت تکنولوژی خودرو های لوکسی که مورد آماج سرقت قرار می گرفتند به طور مرتب یا آسیب جدی دیده و یا دیگر پیدا نمی شدند.

امروزه بسیاری از صاحبان این خودروها با استفاده از سیستم ردیاب خودرو ایمنی خودروهای لوکس خود را تامین واز به سرقت رفتن و یا آسیب رسیدن به آنها جلوگیری می نمایند.

خودروهای لوکس چه خودرو هایی هستند؟

وسایل نقلیه لوکس همان خودرو هایی هستند که با عملکرد عالی و راحت بصورت منحصر بفردی طراحی شده و طبیعتاً قیمت بالایی دارند.

این خودرو ها شامل مواردی از قبیل: BMW، پورشه، مرسدس بنز، فراری، تویوتا و از این قبیل خودرو ها می باشند.

صاحبان این خودرو ها عموماً افرادی از طبقه مالی بالا در اجتماع محسوب می شوند.

سیستم ردیاب خودرو فاتحان

ردیاب خودرو حرفه ای تلتونیکا با استاندارد های اروپایی و پر فروش ترین ردیاب خودرو حال حاضر در ایران و جهان بوده که هر ۳ ثانیه با ارسال اطلاعات دقیق بر روی سرور های شرکت فاتحان امکان مشاهده لحظه ای خودرو را برای کاربران فراهم می سازد.

این داده ها بر روی نقشه های گوگل و اوپن استریت در داخل تلفن همراه و یا کامپیوتر کاربران قابل مشاهده می باشد.

یکی از مزیت های ردیاب خودرو فاتحان امکان دریافت هشدار با عبور از سرعت های غیر مجاز است.

از دیگر مزیت های این سیستم می توان به قابلیت ترسیم محدوده های مجاز توسط کاربر اشاره نمود، بدین صورت که کاربران با ترسیم محدوده های مد نظر بر روی نقشه های داخل سامانه ردیابی فاتحان، حصار امنیت خودروی خود را تعیین نموده اند و به محض خروج خودرو از این حصار هشدار خطر را دریافت می کنند.

بعد از دریافت این هشدار با حصول تماس با پلیس می توانید سرقت خودروی خود را گزارش داده و برای تکمیل عملیات و باز پس گیری آن از طریق نرم افزار های شرکت فاتحان اقدام نمایید.

مهم نیست چقدر موفق باشید، چون همه امکان قربانی شدن در مواردی همچون سرقت خودرو را دارند، با این حال تنها راه و بی دردسر ترین راه جلوگیری از سرقت و برقراری ایمنی خودروهای لوکس و همچنین بازپس گیری خودرو مسروقه، استفاده از بهترین ردیاب خودرو موجود در بازار است و این چیزی است که باعث لبخند همیشگی و عدم نگرانی صاحبان خودرو های لوکس خواهد شد.

تشخیص تصادف

تشخیص تصادف با استفاده از ردیاب خودرو نسل جدید تلتونیکا

یکی از قابلیت‌های کاربردی و مفید دستگاه‌های ردیاب شرکت تلتونیکا، ویژگی تشخیص تصادف است.

به‌ گونه ای که ردیاب خودرو با استفاده از حسگر شتاب سنج (ژیروسکوپ) خود می‌تواند وقوع و رویداد تصادف را در کوتاه ترین زمان تشخیص و طبق سناریو از پیش تعریف شده، اطلاع‌رسانی کند.

این اطلاع رسانی می تواند به صورت ارسال پیامک به تلفن همراه شما و یا ارسال اطلاعات تصادف به سرور و یا هر دو تعریف گردد.

سیستم تشخیص تصادف در ردیاب خودرو تلتونیکا شامل یک مجموعه پیچیده از ابزارها و الگوریتم هایی است که طی چند سال گذشته توسعه یافته است.

تمام این پیشرفت ها بر اساس تجربه های فراوان در کار با داده های واقعی و تست های میدانی بلند مدت توسط تیم مهندسی شرکت تلتونیکا صورت گرفته است.

سیستم تشخیص تصادف از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

 1. تکنولوژی Telematics
 2. فیلترهای رفتاری
 3. فیلترهای مبتنی بر موقعیت، سرعت و زمان

ردیاب خودرو تلتونیکا دارای یک شتاب سنج سه محوره هشت گیگا بایتی است که نیروی گرانش را در سه محور xyz صد بار در ثانیه اندازه گیری می کند.

این سیستم علاوه بر استفاده از شتاب سنج، برای حذف هشدارهای اشتباهی از پارامترهای سرعت و زمان نیز بهره می برد.

 

سیستم تشخیص تصادف

 

از دیگر فواید تشخیص تصادف توسط ردیاب خودرو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاع از محل دقیق وقوع تصادف
 • کمک رسانی سریع
 • تلفات جانی کمتر به علت اطلاع سریع از حادثه و اعزام به موقع نیروهای کمکی

 

 

آموزش تصویری فعال‌سازی و تنظیم ویژگی تشخیص تصادف ردیاب خودرو تلتونیکا

در این بخش نحوه ی فعال‌سازی و انجام تنظیمات لازم برای عملکرد تشخیص تصادف در ردیاب خودرو مدل‌های FMB920 و FMB900 تلتونیکا را مرور می کنیم.

۱- پس از ورود به نرم‌افزار Configurator بر روی دکمه SMS \ Call Settings در سمت چپ نرم افزار کلیک کنید.(آخرین ورژن نرم افزار را از اینجا دانلود کنید)

Crash-Detection-Feature

۲- در صفحه نمایان شده باید دو قسمت Authorized Numbers و GSM predefined Numbers را طبق توضیحات پایین تکمیل نمایید.

قسمت‌ Authorized Numbers مربوط به لیست شماره‌هایی است که ردیاب پیامک های دریافتی از آن‌ها را مجاز دانسته و دستورات پیامکی آن‌ها را اجرا می‌کند.

قسمت GSM predefined Numbers مربوط به لیست شماره‌هایی است که دستگاه در زمان وقوع رویدادهای مختلف به آن‌ها پیامک اطلاع‌رسانی ارسال می‌کند.

ضروریست، شماره تلفن همراه خود را برای دسترسی کامل به دستگاه برای اعمال تنظیمات و دریافت هشدارها در هر دو قسمت وارد کنید.

Crash-Detection-Feature

۳- در مرحله بعد وارد صفحه Accelerometer Features شوید.

Crash-Detection-Feature

۴- در این صفحه تنظیمات Crash Detection را مورد بررسی قرار می دهیم.

Crash-Detection-Feature

۵- تنظیمات سناریو را در حالت High Priority قرار داده و در قسمت مدت‌زمان (Duration) عدد ۵ میلی‌ثانیه و در قسمت آستانه (Threshold) عدد ۱۵۰۰ که برابر نیروی گرانش ۵/۱ جی است تنظیم نمایید.

در قسمت Send SMS To شماره تلفن همراه خود را که در مرحله قبل وارد کرده‌اید از لیست کشویی انتخاب کرده و در قسمت SMS Text متنی را که می‌خواهید در زمان وقوع تصادف به شما پیامک شود را وارد نمایید.

در صورت فعال بودن قسمت Crash Trace دستگاه دائماً اطلاعات مربوط به شتاب خودرو را جمع‌آوری و به سرور ارسال می‌کند. (پیشنهاد می گردد گزینه Disable را انتخاب نمایید.)

Crash-Detection-Feature

۶- در آخر با فشردن دکمه Save to Device در بالای نرم افزار تنظیمات انجام شده را بر روی دستگاه ذخیره نمایید.

Crash-Detection-Feature

 

مزایا و معایب ردیاب خودرو

مزایا و معایب ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان

مزایا و معایب ردیاب خودرو برای مدیرانی که با ایده افزودن ردیاب خودرو برای مدیریت ناوگانشان دچار مشکل می شوند بسیار حائز اهمیت می باشد.

این افراد سعی میکنند به سنجش جوانب مثبت و منفی این تکنولوژی بپردازند.

پی بردن به مزایای بالقوه جی پی اس خودرو ( به استناد گزارش مدیرانی که از این تجهیزات استفاده کرده اند ) و همچنین پاسخ به برخی سوال های مطرح شده در این مقاله میتواند راهنمای خوبی برای اتخاذ تصمیم در خصوص استفاده یا عدم استفاده از ردیاب خودرو ، باشد.

مزایا و معایب ردیاب خودرو جهت بهبود معیار های تعمیر و نگهداری خودرو و مدیریت ناوگان:

 بسیاری از معیار ها با بررسی مزایا و معایب ردیاب خودرو هنگام نصب و استفاده از سیستم ردیابی تغییر می یابد.

اگر چه سطح بهبود کاربری با توجه به میزان آموزش و استفاده از این سیستم متفاوت است، اما تجربه ثابت کرده شرکت هایی که ناوگان خودرویی آنها مجهز به سیستم ردیاب خودرو است، بدنبال کاهش زمان سلو و کاهش مسافت پیموده شده می باشند و از ۱۰ تا ۴۰ درصد در هر روز کاهش مسافت طی شده برای هر خودرو که مجهز به جی پی اس خودرو می باشد، ثبت شده است.

Gps خودرو باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها می شود. سلو کار کردن خودرو باعث افزایش مصرف سوخت میگردد اما بطور میانگین کاهش ۸ الی ۱۲ درصدی زمان کار کردن سلو برای ناوگان های مجهز به ردیاب خودرو ثبت شده است.

از دیگر تغییرات ایجاد شده می توان به کاهش ۷ الی ۸ درصدی مصرف سوخت اشاره کرد که دلیل آن نیز کاهش سرعت به میزان ۷ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه ها توسط رانندگان خودرو های مجهز به ردیاب خودرو است که این خود باعث کاهش حوادث و مخاطرات رانندگی نیز می شود.

همانطور که می دانید معیار های مدیریت ناوگان در شرکت های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند اما چند معیار اصلی وجود دارد که بین همه شرکت ها از وجوه مشترک شناخته می شوند، مانند: ایمنی، بهره وری و مدیریت سوخت.

سازمان هایی که تمرکز خود را بر روی کاهش هزینه ها با استفاده از مدیریت و کاهش مصرف سوخت معطوف کرده اند، به بررسی دقیق زمان سلو، مسافت های طی شده و میزان مصرف سوخت می پردازند.

گروهی که مسئول ایمنی ماشین آلات و راننده ها می باشند، بطور دائم خواهان آگاهی از سرعت، شتاب و ترمز ناگهانی و وضعیت کمربند ایمنی راننده هستند.

آنها می خواهند از رفتار و طرز رانندگی یک راننده آگاهی یابند و رانندگی پر مخاطره به آن ها گزارش شود.

 

ردیاب خودرو فاتحان

 

تمامی این اطلاعات داده شده با تجهیز ناوگان خودرویی به سیستم ردیاب خودرو و سامانه ردیابی خودرو میسر خواهد بود.

* نگرانی ها بابت تخلیه شارژ باطری:

برخی از مدیران ناوگان در خصوص تخلیه باطری خودرو و دستگاه ابراز نگرانی کرده اند، اما در تکنولوژی جدید، طراحی و تنظیمات به نحوی صورت گرفته که در مواقعی که خودرو خاموش است دستگاه در حالت صرفه جویی قرار گرفته و هیچ آسیبی به باطری خودرو وارد نمیشود ، ضمناً باطری دستگاه دائما با برق ثابت در حال شارژ می باشد.

* شرکت های معتبر را برای ارائه خدمات و دستگاه های مدیریت ناوگان انتخاب نمایید:

با اینکه همیشه هزینه از معیار های اصلی تصمیم گیری برای خرید می باشد ، اما نباید تنها معیار شما برای انتخاب باشد.

هر چند ممکن است انتخاب راه حل کم هزینه در کوتاه مدت پاسخگوی نیاز شما باشد، اما در طولانی مدت میتواند مشکلات زیادی را بوجود آورد و بهترین راه حل این است که تمرکزتان را بر روی کیفیت قرار دهید و فقط به قیمت توجه نکنید.

در حالت ایده آل می بایست سیستم مدیریت ناوگان در زیر بنا و پایه سازمان ها آموزش داده شود تا همه اعضای سازمان مجهز و سازمان های مرتبط بتوانند از آن استفاده صحیح کنند تا بهره وری از سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان به حداکثر میزان خود برسد.

 

هنگام تجهیز ناوگان به سیستم ردیابی و مدیریت خودرو می بایست این سه عامل را در نظر بگیرید:

* راهکاری متناسب با حجم ماشین آلات و نوع کاربری آن ها که بتوان با افزودن آپشن های سخت افزاری و نرم افزاری آن را تقویت کرد:

مدیران می بایست یک سامانه ردیابی که گستردگی آن با گستردگی ناوگان آنها همسو باشد را انتخاب نمایند . سیستم مدیریت ناوگان و سامانه ردیابی باید بتواند در جنبه های مختلف از جمله خصوصیات و اطلاعات خودرو ، گزارشات مختلف ، علائم ترافیکی و گزارشات ترافیکی پاسخگوی نیاز مدیران ماشین آلات و مدیران ناوگان باشد .

سامانه ردیابی خودرو فاتحان

 

* سامانه ردیابی با بستر نرم افزاری قابل تنظیم :

به این دلیل که هیچ دو ناوگانی وجود ندارند که عینا مشابه یکدیگر باشند ، پس طبیعتاً نیاز های آنها متفاوت می باشد و تنظیمات اولیه و یکسان قطعاً پاسخگوی همه نیاز های آن ها نخواهد بود.

بنا بر این مدیران ناوگان نیاز به یک سامانه ردیابی با قابلیت تنظیم و خصوصی سازی خواهند داشت تا با پیکر بندی و یکپارچه سازی آن بر حسب نیازشان به سهولت و کاربری مفید آن دست یابند .

مزایا و معایب ردیاب خودرو حتی در مقوله سخت افزاری نیز صدق می کند بطوری که می بایست برای ناوگان متفاوت و حتی خودرو های متفاوت یک سازمان، دستگاه ردیاب خودرو متفاوت با توجه به نیاز و مشخصات آن خودرو تهیه نمود.

* پشتیبانی و خدمات پس از فروش حرفه ای:

شرکت های ارائه دهنده ردیاب خودرو و سامانه ردیابی خودرو می بایست دارای تیمی حرفه ای برای پشتیبانی باشند، تا مشتری بتواند از این موضوع که سیستم می تواند در طولانی مدت برای آن ها موثر باشد، اطمینان حاصل کند.

 

* نگاهی به آینده تکنولوژی ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان و مزایا و معایب ردیاب خودرو :

تکنولوژی به سرعت در حال رشد و تغییر است و راه اغلب سازمان ها را در تجارت و کسب و کار تغییر و به نوعی اصلاح می کند.

شرکت هایی که ناوگان خود را به ردیاب خودرو و جی پی اس خودرو مجهز کرده اند فقط به دنبال مشاهده موقعیت مکانی خودرو هایشان نیستند، بلکه با استفاده از سامانه ردیابی خودرو اطلاعات دوره ای مانند گزارش های متفاوت از ابتدا تا کنون و تجزیه و تحلیل و بررسی آن ها در برنامه ریزی های آتی خود استفاده می کنند.

برخی نیز با استفاده از پارامتر ها، هشدارها وگزارشات سیستمی بدنبال کنترل و اصلاح رفتار غلط رانندگان و همچنین کاهش مصرف سوخت می باشند.

از آنجا که هزینه تجهیز ناوگان شما با توجه به نیاز های شما در کسب و کار و صنعت متفاوت است می بایست بر اساس ارزش گذاری کسب و کارتان برای تجهیز ناوگانتان  تعیین بودجه نمایید .

مزایا و معایب ردیاب خودرو در تکنولوژی ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان یک تکنولوژی تکاملی است که نه تنها داراییهایتان  را حفظ و حراست و ردیابی میکند، بلکه هنگامی که در کنار دیگر مجموعه ها قرار میگیرد ارزش بالای خود را نشان می دهد.

 

جی پی اس خودرو فاتحان

 

به عنوان مثال در گذشته جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف سوخت در قالب یک گزارش ممکن بود چندین ماه بطول بیانجامد اما از زمان ادغام آن با دستگاه ردیاب خودرو گزارشات کلی از زمان نصب تا همین لحظه بسته به انتخاب شما در بازه زمانی به سرعت و آنی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید کنترل سوخت را به سرعت در اختیار بگیرید تا تقلب احتمالی به حداقل ممکن خود برسد.

همچنین با شخصی سازی و تنظیم داده های مورد نظرتان میتوانید به راحتی به این گزارشات دست یابید تا سامانه ردیابی ارزش بیشتری نزد شما کسب نماید.

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان، ممکن است قیمت آن نیز افزایش یابد اما با توجه به امکانات جدید و کاربردی که هر بار به آن ها اضافه می شود بازگشت سرمایه شما خیلی سریع اتفاق می افتد و در نهایت موجب ساده سازی و افزایش ایمنی می گردد.

در پایان با بررسی مزایا و معایب ردیاب خودرو به چه نتیجه ای دست یافته اید؟برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید…

ردیاب‌شخصی

ردیاب‌شخصی و هرآنچه که باید قبل از خرید آن بدانید!

ردیاب‌شخصی چیست ؟

ردیاب‌شخصی یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که با کمک آن میتوان از موقعیت دقیق افراد و اجسام در هر زمان و مکان (از راه دور) مطلع گردید.

ردیاب‌شخصی اکثراً به منظور تامین امنیت اشخاص و اجسام تهیه و استفاده می گردد.

در زیر به کاربردهای دیگر ردیاب شخصی اشاره می کنیم.

 

کاربردهای ردیاب‌شخصی :

 • مراقبت از کودکان
 • جلوگیری از گم شدن افراد آلزایمری و سالمندان
 • جلوگیری از سرقت حیوانات
 • ردیابی اجسام
 • ردیابی مرسولات
 • ردیابی خودرو
 • نظارت بر کارمندان

 

آیا به وسیله ردیاب‌شخصی میتوان وسایل نقلیه را نیز ردیابی کرد؟

بله

ابعاد کوچک ردیاب شخصی این امکان را فراهم می نماید تا این دستگاه بر روی هر وسیله نقلیه سبک و سنگین حتی موتورسیکلت و دوچرخه قابل نصب باشد.

تنها محدودیت در استفاده از ردیاب شخصی بر روی وسیله نقلیه تامین ولتاژ تغذیه مورد نیاز دستگاه بوده و محدودیت دیگری ندارد.

این نوع ردیاب با توجه به مصرف باتری کم و همچنین باتری داخلی مناسب می تواند تا دو روز با هر بار شارژ دوام بیاورد.

 

ردیاب شخصی کجای نصب میشود؟

ردیاب‌شخصی یا جی پی اس شخصی را میتوان با توجه کاربری آن در قسمتهای متفاوتی نصب کرد.

با توجه به ماهیت جی پی اس و موقعیت یابی ماهواره ای، باید دستگاه در محلی قرار بگیرد که بتواند به صورت دید مستقیم با آسمان (ماهواره) باشد.

محل مناسب برای نصب دستگاه محلی است که بین ردیاب و آسمان پوشش فلزی قرار نگیرد.

 

ردیاب شخصی چطور کار میکند؟

دو تکنولوژی اصلی که در ردیاب شخصی بکار رفته، جی پی اس و جی اس ام می باشد.

به زبان ساده ردیاب شخصی بوسیله ماژول gps طول و عرض جغرافیایی وسیله نقلیه را بدست می آورد و بوسیله سیمکارت این مختصات را برای صاحب آن ارسال می کند.

در کنار موقعیت ارسالی، ردیاب‌شخصی اطلاعات دیگر مانند سرعت، زاویه، میزان شارژ دستگاه را نیز ارسال می نماید.

 

با چه سیمکارتی کار میکند؟

برای دستگاه ردیابی هیچ تفاوتی ندارد که سیم کارت قرار گرفته بر روی آن مربوط به کدام اپراتور باشد.

شما می تونید از هر سیم کارتی ازجمله ایرانسل، همراه اول، رایتل، تالیا و… استفاده کنید.

پیشنهاد ما در تهیه سیم کارت برای ردیابی بهتر، تهیه سیم کارتی است که در منطقه شما پوشش دهی بهتری داشته باشد.

 

امکانات ردیاب شخصی :

 • دارای میکروفن داخلی جهت شنود
 • دارای کلید SOS که در مواقع خطر و هشدار میتواند با ارسال پیامک به مدیر سیستم هشدار دهد.
 • دارای سنسور ضربه که در صورت لرزش یا حرکت ردیاب میتواند ارسال اطلاعات و مدیریت انرژی مناسبی داشته باشد.
 • دارای سنسور شتاب سنج
 • دارای حالت standby بر اساس زمان
 • دارای حالت Standby بر اساس سنسور ضربه
 • قابلیت ردیابی به وسیله موبایل
 • ردیابی از طریق SMS ( به وسیله لینک گوگل)  و GPRS
 • داراری مد Sleep برای مصرف کمتر باطری
 • قابلیت فعال کردن مسیریابی آنلاین
 • قابلیت هشدار شارژ کم باطری, سرعت غیر مجاز و عبور از محدوده مجاز تعیین شده
 • ضد آب
ردیاب شخصی آهنربایی

ردیاب شخصی آهنربایی و موارد استفاده و کاربرد آن

ردیاب شخصی آهنربایی

آیا می دانید ردیاب شخصی آهنربایی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شاید بارها برای شما پیش آمده که وسائل شخصی خود را گم کرده اید و مجبور شده اید ساعتها به دنبال آنها بگردید.

یا اینکه اصلاً آنها را پیدا نکرده اید.

یا فرض کنید سارقان، اتومبیل شما را به سرقت برده اند و از مکان دقیق آن اطلاعی در دست نیست.

یا اینکه کوله پشتی خود را که حاوی تمام مدارکتان بود در اتوبوس یا تاکسی جا گذاشته اید.

ردیاب شخصی آهنربایی می تواند به آسانی وسایل شخصی شما را ردیابی کند و مکان دقیق آنها را به شما اطلاع دهد.

شبکه جهانی ناوبری ماهواره ای

یک ردیاب شخصی آهنربایی از شبکه جهانی ناوبری ماهواره ای استفاده می کند.

این شبکه شامل طیف وسیعی از ماهواره هایی است که از سیگنال های مایکروویو استفاده می کنند.

این سیگنال ها به دستگاه های GPS  منتقل می شوند تا اطلاعات مربوط به مکان، سرعت، زمان و جهت حرکت را ارائه دهند.

بنابراین ردیاب شخصی آهنربایی می تواند به طور بالقوه، داده های ناوبری را در زمان واقعی و در هر نوع سفر ارائه دهد.

کنترل سیستم موقعیت یابی شامل ایستگاه های مختلف ردیابی است که در سراسر جهان قرار دارند. این ایستگاه های نظارتی به ردیابی سیگنال های ماهواره ای GPS که به طور مداوم در مدار زمین قرار دارند کمک می کند. حال بیایید نگاهی به ویژگی های بهترین ردیاب های شخصی بیندازیم.

ردیابی وسائل نقلیه

ردیاب شخصی آهنربایی برای ردیابی انواع وسائل نقلیه مانند کامیون، اتومبیل، قایق های موتوری، ماشین آلات ساخت و ساز و کشاورزی و … نیز به کار می رود.

مکان های زیادی در وسیله نقلیه شما وجود دارند که می توانید ردیاب شخصی آهنربایی خود را داخل آن ها قرار دهید.

بنابراین هیچ جای مشخص و از پیش تعیین شده ای برای آنها وجود ندارد.

این ویژگی سبب می شود شناسایی ردیاب برای سارقان بسیار سخت باشد. امروزه کابرد ردیاب شخصی بدون نیاز به نصب بسیار فراگیر شده است.

این ردیاب ها به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا در صورت اتخاذ مسئولیت وسیله نقلیه شرکت، کارمندان خود را همواره ردیابی کنند.

ردیابی ناوگان می تواند برای کارفرمایان بسیار سودمند باشد تا بتوانند از راه دور بر کارکنان و پرسنل خود نظارت داشته باشند.

داده های ذخیره شده در ردیاب شخصی آهنربایی معمولاً در حافظه داخلی یا کارت حافظه ذخیره می شود که بعداً می تواند برای تجزیه و تحلیل به یک رایانه به صورت روزانه دانلود شود.

کاربران می توانند ردیاب شخصی آهنربایی را داخل خودرو یا حتی سپر ماشین جاسازی کنند.

پشت محصول یک آهنربای قوی با خاصیت مغناطیسی فوق العاده  وجود دارد.

بنابراین می توان به راحتی آن ها را در وسیله نقلیه جاسازی کرد. بنابراین شما حوزه انتخاب وسیعی برای جاگذاری این ردیاب ها دارید فقط باید مطمئن شوید آن را در جایی که با مخزن سوخت یا اگزوز در ارتباط است وصل نکنید. ردیاب شخصی بدون نصب از جمله ویژگی های متمایز کننده یک ردیاب خواهد بود.

ردیابی کودکان، سالمندان و دیگر وسائل شخصی

ردیاب شخصی آهنربایی می تواند برای ردیابی سالمندان، کودکان، نوجوانان و وسائل شخصی مانند کوله پشتی، کیف پول، چمدان و … به کار رود. با توجه به این که ردیاب های آهن ربایی بسیار انعطاف پذیرند شما می توانید از آنها در هر موقعیتی که هستید استفاده کنید.

خانواده های زیادی وجود دارند که باید از سالمند خود نگه داری کنند و همیشه این دغدغه را دارند که مبادا آنها گم شوند.

بسیاری از آن ها به بیماری آلزایمر مبتلا هستند به گونه ای که با خروج از خانه معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار آنها است.

شما می توانید ردیاب شخصی آهنربایی را در جیب سالمند خود قرار دهید تا بتوانید دائماً موقعیت مکانی او را در گوشی یا تبلت خود چک کنید.

امروزه زندگی پرشتاب شهر نشینی، شاغل بودن والدین و تک فرزندی باعث شده مسئله نظارت بر رفت و آمد کودکان بیش از پیش احساس شود.

والدین می توانند ردیاب شخصی آهنربایی را در کیف کودکان خود قرار دهند تا بتوانند از محل کار یا هر جای دیگر از مکان فرزند خود اطلاع داشته باشند.

همچنین افراد بسیاری هستند که حیوانات خانگی دارند و ترس  از این دارند که آنها را گم کنند. این افراد می توانند ردیاب شخصی آهنربایی را به گردن حیوان خانگی خود بیندازند و به اطلاعات مکانی حیوان دسترسی داشته باشند.

این ویژگی ها باعث شده فروش ردیاب شخصی رشد قابل توجهی داشته باشد.

باتری قابل شارژ

با توجه به اینکه این ردیاب ها در طرح ها و اندازه ها و کاربردهای مختلف در بازار موجود هستند شما می توانید متناسب با نیازهای خود اقدام به خرید ردیاب شخصی آهنربایی کنید.

همه ردیاب های آهنربایی دارای باتری های قابل شارژ هستند. این باتری ها عموماً لیتیومی و دارای ماندگاری بالاست. طول عمر باتری ردیاب های شخصی آهنربایی معمولاً تا ۶ ماه متغیر است.

استفاده از ردیاب شخصی آهنربایی بسیار آسان است. روی هر دستگاه ردیاب، مکانی برای جانمایی سیم کارت تعبیه شده است. شما می توانید با نصب اپلیکیشن بر روی گوشی همراه یا تبلت خود از ویژگی موقعیت مکانی بهره ببرید. برای این کار باید به قسمت login وارد شوید و پنل شخصی خود را کامل و ذخیره نمایید. در این صورت به پنل نقشه برداری دسترسی خواهید داشت که می توانید مکان دقیق وسیله خود را مشاهده کنید. این ردیاب ها نیازی به هیچ گونه سیم کشی و کابل ندارند.

کد IMEI منحصر به فرد

اندازه کوچک این ردیاب ها باعث می شود به راحتی بتوان آن ها را پنهان کرد.

هر ردیاب شخصی آهنربایی دارای یک کد IMEI منحصر به فرد است.

این ردیاب ها برای استفاده از اینترنت تنها نیاز به سیم کارت دارند و هیچ هزینه اضافی دیگری در بر ندارند.

آنها به طور خودکار اطلاعات مکان و موقعیت جغرافیایی را به شما نشان می دهند.

دقت موقعیت آنها بسته به نوع محصول متفاوت است.

ردیابی موقعیت های ارسالی تا یکسال قبل

شما می توانید مکان وسیله خود را بر طبق تاریخچه ارسال آن مرور کنید.

سامانه ردیابی فاتحان می تواند بازخوانی موقعیت های ارسالی را تا چند سال قبل برای شما بازیابی نماید.

شنود صدای محیط

بعضی از مدل های ردیاب شخصی آهنربایی می توانند صدا را شنود کنند به این ترتیب می توانید صدای اطراف ردیاب را در تلفن همراه یا تبلت خود بشنوید.

آنها همچنین این قابلیت را دارند که به محض خروج از ناحیه تعیین شده برای شما پیام کوتاه ارسال کنند.

این تجهیزات دارای گارانتی هستند.

پیشنهاد میشود قبل از استفاده از وسیله حتماً آن را به طور کامل شارژ کنید.

هم اکنون سایت های خرید آنلاینی وجود دارند که اقدام به فروش ردیاب شخصی می کنند. شما می توانید با مراجعه به آن ها بهترین ردیاب شخصی را که متناسب با نیازهای شماست انتخاب و خریداری نمایید.

ردیاب موتور سیکلت

جلوگیری از سرقت با ردیاب موتور سیکلت

ردیاب موتور سیکلت – امنیت در برابر سرقت

امروزه در کشور ما سرقت موتور سیکلت نسبت به سرقت خودرو پیشی گرفته است. در واقع آمار نشان می‌دهد که هر ۲۰ دقیقه یک مورد سرقت موتور سیکلت در کشور رخ می‌دهد.

دلایل واضح و روشن هستند:

موتور سیکلت و دوچرخه از لحاظ ابعاد کوچک هستند و به راحتی و به سرعت می‌توان آن‌ها را از صحنه و از دید خارج نمود.

قطعات آن‌ها به‌راحتی و به سرعت باز شده و قابل فروش در بازار داخل و خارج از کشور هستند.

احتمال بازگشت موتور یا دوچرخه دزدیده شده بسیار کم می‌باشد. و آمار و ارقام حاکی از آن است که از هر ۵ مورد سرقت فقط ۲ مورد یافته شده و جالب است که بیشتر این موارد برای استفاده از خود موتور سیکلت برای سارق است و نه استفاده از قطعات آن. و این نگرانی همیشه برای راکب موتور سیکلت و دوچرخه وجود دارد.

 
 در هر حال شما هنوز چیزی را از دست نداده اید و نیازی به نگرانی نیست، چون تنها با استفاده از ردیاب موتور سیکلت فاتحان قادر خواهید بود تا از موتور سیکلت و یا دوچرخه خود محافظت نمایید.

اما مهم است که چه راهی را برای حفاظت از وسلیه خود به کار بگیرید، چند راه پیشنهادی:

قفل دوچرخه: یک راه قدیمی برای حفاظت از وسیله شما است. البته با توجه به وزن کم و قابلیت جابجایی با نیروی انسانی امکان سرقت وجود دارد اما اگر قصد سارق از بین بردن قفل و سوار شدن باشد می توانید همزمان از چندین قفل متنوع در جاهای مختلف استفاده کنید تا با توجه به فوت وقت توسط سارق از این سرقت جلوگیری نمایید.

معمولا سارقین چنیدین بار قبل از سرقت موقعیت و رفت و آمد شما را بررسی می کنند، پس هر بار پس از پیاده شدن از وسیله از صحت کارکرد قفل ها اطمینان حاصل نمایید.

نماد انحصاری: اگر از موتور سیکلت و دوچرخه ها گران قیمت استفاده می کنید معمولا قطعات ارزشمند آن ها با شماره انحصاری مربوط به مشخصات شما ثبت می شوند و امکان خرید و فروش این قطعات کمتر وجود دارد.

با این حال سارقین می توانند در مناطقی این قطعات را به فروش برسانند که رسیدگی خاصی وجود ندارد و هیچ گاه قابل پیگیری نخواهد بود.

ردیاب موتور سیکلت: ترکیبی از نظارت زنده و تجهیزات امنیتی است که در وهله اول از سرقت جلوگیری کرده و در وهله دوم امکان بازگرداندن وسیله به سرقت رفته شما را فراهم می سازد.

مزایای بهره گیری از ردیاب موتور سیکلت فاتحان:

ردیابی بصورت زنده و لحظه ای:

ردیاب موتور سیکلت فاتحان با استفاده از ماهواره های GPS و GLONASS و … مکان لحظه ای موتور سیکلت شما را استخراج و از طریق بستر اینترنت اطلاعات و موقعیت بدست آمده را برای شما در ۲۴ ساعت روز ارسال می نماید.

هشدار محدوده ها:

با استفاده از سامانه ردیابی فاتحان تمامی نقاط مجازی که هنگام شب یا زمان کار و … در آن موتور سیکلت خود را پارک میکنید را بصورت مجازی و بر روی نقشه به عنوان مکان های مجاز تعریف نمایید تا در صورت خروج از این محدوده ها در دنیای واقعی ردیاب موتور سیکلت فاتحان هشدار خروج از محدوده مجاز را برای شما و در لحظه ارسال نماید.

هشدار تشخیص حرکت:

اگر برای چند لحظه موتور سیکلت یا دوچرخه خود را برای صرف یک فنجان قهوه یا چای در یک کافه پارک نمودید و امکان سر زدن لحظه ای به آن را نداشتید نگران نباشید، چرا که با فعال سازی سنسور تشخیص حرکت دستگاه در صورت هر گونه جابجایی هر چند کوچک هشدار حرکت دریافت می کنید.

آرامش خاطر:

با استفاده از ردیاب موتور سیکلت فاتحان تنها با استفاده از تلفن همراه خود از موقعیت لحظه ای وسیله خود مطلع گردید و با آرامش خاطر در محل کار، اتاق استراحت و … به زندگی عادی خود بپردازید.

امروز سرقت به این صورت رخ می دهد که سارقین پس از سرقت وسیله دزدیده شده را به مکانی امن برده و ۲۴ الی ۴۸ ساعت فقط از دور از آن مراقبت می کنند تا زمانی که مطمعن شوند که پلیس یا صاحب آن وسلیه به دنبال آن نیامده سپس اهداف اقدام به بردن وسلیه می کند و شروع به بازکردن قطعات آن کرده و یا بطور کلی آن را به فروش می رسانند،پس این زمان مناسبی برای کسانی است که از ردیاب موتور سیکلت بهره می برند و به محل وسلیه خود رفته و یا با هماهنگی نیرو انتظامی اقدام به باز پس گیری آن می کنند.

وسایل نقله دو چرخ شامل اسکوتر های برقی، دوچره و موتور سیکلت ها با توجه به  ابعاد و وزنشان همیشه اهداف مناسبی برای سارقین بوده اند پس همیشه در خطر سرقت هستند.

اما با استفاده از دو راه کار اول احتمال سرقت را کاهش داده و با استفاده از راهکار سوم برای همیشه از سرقت وسیله خود جلوگیری نموده و شانس بازپس گیری وسیله سرقت شده خود را افزایش دهید.

کاهش مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت با استفاده از سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان

کاهش مصرف سوخت با استفاده از سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان

قیمت هر لیتر بنزین در کشور ما ۱۰۰۰۰ ریال می‍باشد که این قیمت هر چند ساله با افزایش پله‍ ای روبرو است.

با توجه به قیمت بالا و افزایش پله‍ای این قیمت، برخی از شرکت‍ها به دنبال راه‍هایی جهت کاهش مصرف سوخت و نتیجتاً افزایش سود خود می‍باشند. که با استفاده از سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان این امر میسر شده است.

 

هزینههای مخفی حالت آماد‍‍ه بهکار

در حقیقت خودرو‍ هایی که در حالت سلو یا آماده به کار هستند در حال از بین بردن منابع سوخت و در نتیجه کاهش درآمد می باشند.

به نقل از انجمن حمل و نقل ملی:

هنگامی که یک وسیله نقلیه به مدت ۱ ساعت در روز بدون استفاده روشن بماند در همان روز حدود ۴ لیتر مصرف بیشتر داشته و در پایان سال استهلاک آن به قدری است که انگار ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر بیشتر پیموده و خوب در کنار هزینه سوخت می‍بایست هزینه فرسایش موتور و سایر قسمت‍ها را نیز در نظر گرفت.

می‍خواهید بدانید چقدر هزینه اضافی بابت بیهوده روشن بودن خودرو صرف می‍شود؟

جدول زیر نشان می‍دهد چه مقدار هزینه اضافی بدلیل بیهوده روشن بودن خودرو پرداخت کرده ‍اید.

جدول زیر میزان هزینه بر حسب زمان در دوره های مختلف را نشان داده است.

این چیزی است که هر شرکت متکی به ماشین آلات نیاز دارد.

حذف مصرفت سوخت بیش از حد با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان فاتحان

 

تعداد خودرو

هزینه اضافه روزانه

هزنیه اضافه ماهانه

هزینه اضافه سالانه

۱

۱۰,۰۰۰

۳۰۰,۰۰۰ ۳,۶۰۰,۰۰۰

۵

۵۰,۰۰۰

۱,۵۰۰,۰۰۰

۱۸,۰۰۰,۰۰۰

۱۰

۱۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰

۳۶,۰۰۰,۰۰۰

۲۵

۲۵۰,۰۰۰ ۷,۵۰۰,۰۰۰

۹۷,۰۰۰,۰۰۰

۵۰ ۵۰۰,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰

۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰

هزینه ها بر حسب هر لیتر ۱۰,۰۰۰ ریال

 

مزایای ارایه شده در سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان فاتحان:

 • ارایه زمان آماده به‍کار بودن خودرو که یک راه آسان برای مشاهده، محاسبه و کاهش مدت زمان روشن بودن خودرو در حالت آماده به‍کار می‍باشد. روشن بودن در حالت سلو یک مشکل بزرگ در صنایع کوچک و بزرگ متکی به خودرو می‍باشد.
 • ارایه مسیر‍ های بهتر نسبت به مسیرهای همیشگی در سامانه و هشدار استفاده های شخصی و غیر مجاز راننده از خودرو که از دلایل افزایش میزان مصرف سوخت می‍باشد.
 • مانیتورینگ سرعت به صورت زنده و یا در بازه های زمانی مختلف و هشدار سرعت‍های بالا در سامانه. سرعت نه تنها خطر ساز است بلکه باعث افزایش مصرف سوخت نیز می گردد.

 

هشدارهای کمکی کاهش مصرف سوخت در سامانه ردیابی فاتحان:

 • هشدار روشن بودن بیهوده خودرو در حالت آماده به‍کار
 • هشدار رانندگی در سرعت‍های بالا
 • هشدار مسیر‍ها و موقعیت‍های خارج از برنامه کاری و استفاده‍‍های شخصی راننده از خودرو

 

سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان فاتحان با استفاده از نمایش جزئیات فعالیت رانندگی به تمام کارمندان این امکان را ارئه می‍دهد تا هزینه های گزاف که در گذشته پرداخت شده دیگر وجود نداشته باشد.

دستگاه ردیاب شخصی

دستگاه ردیاب شخصی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

با دستگاه ردیاب شخصی نیاز‍‌های کودکان خود را مرتفع سازید:

یک مقاله مستقل به اسم واکزید بسیاری از شبهه‌ها در حوزه آسیب‌های ناشی از واکسن در کودکان را برملا ساخته که چگونه با یک سری دستکاری‌های علمی این اختلالات بوجود می‌آید و تصاویر متحرک این مقاله این اتفاقات وحشتناک را به نمایش میگذارد.

اما نیازی به مقالات علمی و دانشمندان برای دانستن افزایش روز افزون تعداد قربانیان این اختلالات نیست.

هدف اصلی این مقاله نیز پرداختن به چگونگی تجارت واکسن و دارو و حوادث پشت پرده این اتفاقات نیست بلکه میخواهیم بدانیم چگونه میتوان لحظه به لحظه از احوال کودکان مبتلا به اوتیسم و نیازهای آنها در جامعه و مدارس مطلع شد.

 

ردیابی کودکان مبتلا به اوتیسم در مدرسه

اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن ناشناخته‌ است.‌ به کسانی که این اختلال را دارند اوتیستیک‌ یا درخودمانده گفته می‌شود.

کلاس مخصوص این کودکان کوچک و اختصاصی برای یک نفر طراحی میشود تا بیشتر تحت نظر قرار گیرند، اما ۹۹ درصد اوقات این کودکان تنها هستند و یک مورد که دائماً در کودکان مبتلا به اوتیسم دیده می‌شود این است که بدون اطلاع، محلی که در آن حضور دارند را ترک ‌می‌کنند.

این امر برای پدر و مادر نگران کننده و برای مدارس امری خطرناک می‌باشد اما با استفاده از ردیاب شخصی که در کیف یا لباس کودکان قرار می‌گیرد می‌توان این ترس را برای همیشه دور کرد.

اطلاعات و موقعیت لحظه به لحظه همه کودکان در تلفن همراه مربیان و فرزند هر خانواده بر روی تلفن همراه والدین آن کودک تنها با اتصال به اینترنت امکان پذیر است.

این امکان یافتن کودک گم شده را در عرض چند دقیقه فراهم می‌سازد.

اما اگر امکان این نبود که بصورت لحظه‌ای کودکان را چک کنید با تعریف محدوده‌های مجاز برای آن‌ها در سامانه ردیابی به محض خروج آن‌ها از این محدوده‌ها هشدار دریافت نمایید.

یک درمانگر خانگی کودکان مبتلا به اوتیسم میگویید: من می‌دیدم که این کودکان هر لحظه می‌خواستند از خانه فرار کنند و پدر و مادر آن‌ها مجبور بودند بر روی درب خانه‌های خود قفل بزنند و تمام زندگی خود را مشغول مراقبت از کودکان می‌کردند و این مورد بسیار ناراحت کننده بود، به همین دلیل من موافق هرگونه راه حل تکنولوژیک از جمله دستگاه ردیاب شخصی برای ایجاد آرامش برای والدین این کودکان و ایجاد امنیت برای خود این کودکان هستم.

 

هزینه‌های بهره مندی از این تکنولوژی

بهره مندی از این تکنولوژی فقط برای این مورد نیست، کودکان، افراد سالخورده و مبتلا به آلزایمر و حتی جوانان با نیازها و کمک‌های خاص می‌توانند از انواع ردیاب‌های شخصی بهره به این منظور استفاده نمایند.

شما می‌توانید با کمتر از هشتصد هزار تومان هزینه اولیه و ماهانه کمتر از ۵ هزار تومان از مزایای با کیفیت ترین دستگاه ردیاب شخصی بهره مند شوید.

بهترین ردیاب شخصی

کیوبیت Qbit بهترین ردیاب شخصی و کودک در بازار ایران

ردیاب شخصی از جمله دستگاه هایی است که این روز ها کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده و افراد و شرکت های زیادی را مشاهده میکنید که از ردیاب شخصی برای کنترل و ردیابی کودکان، افراد بیمار و آلزایمری, افراد معلول, کنترل بازاریابان و تحویلداران شرکت‌های پخش کالا و موارد مشابه از این دستگاه استفاده می کنند.
اگر بخواهیم به معرفی ویژگی های بهترین ردیاب شخصی بپردازیم باید بگوییم که میتوان از این دستگاه برای مرور و مشاهده مسیرهای تردد اشخاص در طول روز، مکالمه دو طرفه با آنها و امکان درخواست کمک توسط شخص با فشردن دکمه SOS دستگاه ردیاب شخصی در زمان‌های ضروری استفاده کرد.
پس از آگاهی از ویژگی های بهترین ردیاب شخصی مسلماً راحت تر می توانید برای خرید آنها تصمیم گیری کنید.
البته همواره نکات دیگری نیز وجود دارد که آگاهی از آنها خالی از لطف نمی باشد.

ابعاد ردیاب شخصی

یکی از مسائلی که در رابطه با انتخاب بهترین ردیاب شخصی وجود دارد ابعاد آن می باشد.
در واقع تا زمانی که استفاده از ردیاب شخصی دست و پا گیر نباشد میتوان گفت که یک محصول کاملاً کارآمد است.
از همین رو باید در جریان باشید که برای انتخاب دستگاه ردیاب شخصی یکی از پارامترهای پر اهمیت سایز و ابعاد ردیاب است.
در ردیاب های شخصی که برای سالمندان، فرزندان و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار میگیرد به طور معمول نباید ردیاب وزن زیادی داشته باشد.

QBIT یک ردیاب شخصی کوچک با ویژگی های فراوان است.

این موقعیت یاب، کوچک و بسیار سبک طراحی شده که حمل آن را آسان می‌کند.
کیوبیت در برابر گرد و غبار و رطوبت، مقاوم بوده و ضدآب است.
علاوه بر داشتن جی پی اس قوی که باعث دقت بالای موقعیت یابی آن می‌شود، ردیاب شخصی QBIT مجهز به سیستم LBS نیز می‌باشد.
سیستم LBS نوعی سیستم مکان یاب است که با استفاده از سیم کارت، از طریق دکل های مخابراتی، موقعیت یابی می‌شود.

ردیاب شخصی کیوبیت با بهره گیری از دو تکنولوژی ردیابی (جی پی اس و ال بی اس)، مکان یابی دقیق تر و قابل اطمینان تری را نسبت به ردیاب های شخصی دیگر برای شما فراهم می‌کند.
دادن هشدار به وسیله ارسال پیامک یا نمایش بر روی پنل مدیریتی در زمان اتمام شارژ باتری ، یکی دیگر از ویژگی های این ردیاب شخصی کوچک است.
ردیاب شخصی QBIT قابلیت تعریف محدوده جغرافیایی امن را دارد. یعنی با خروج شخص (ردیاب) از محدوده تعیین و تعریف شده توسط شما، با دریافت هشدار، از این رویداد مطلع می‌شوید.محدوده های تعریف شده توسط شما میتوانند یک شهر یا محله و یا حتی یک خیابان باشند.
این دستگاه دارای طراحی عالی، بسیار کوچک و همینطور سبکی برای استفاده بهتر و جابجایی آسانتر می‌باشد. با استفاده از GPS و مکان یابی LBS، شما قادر خواهید بود موقعیت لحظه‌ای خود را از طریق گوشی موبایل، تبلت و کامپیوتر در دسترس داشته باشید. این دستگاه مخصوص کودکان، افراد مسن، ورزشکاران، کارمندان، حیوانات خانگی و … می‌باشد.

از قابلیت‌های نفریاب و ردیاب شخصی می‌توان به نگهداری از سالمندان، کودکان و کسانی که نیاز به توجه ویژه دارند، تردد بانوان در شهرهای بزرگ، جلوگیری از سرقت موتور سیکلت، ردیابی انواع خودرو و جابه‌جایی کالاهای مهم اشاره کرد.
کافیست با قرار دادن آن در لباس‌، کیف و یا سایر وسایل با یک تماس تلفنی از مکان و موقعیت آن آگاه شوید.
همچنین با نصب اپلیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه به راحتی می توان به صورت آنلاین از محل دستگاه مطلع شد.

دکمه sos تعبیه شده بر روی دستگاه در مواقع ضروری موقعیت دقیق مکانی را به شماره موبایل های از پیش تعریف شده برای دستگاه ارسال می‌کند و همچنین با نگهداشتن ۳ ثانیه این دکمه با شماره تعریف شده تماس حاصل می گردد تا در صورت نیاز فوری بتوانید با نزدیکانتان به صورت دو طرفه مکالمه نمایید.
این ردیاب شخصی قابلیت انتقال صدای محیط را داراست و با تماس با سیم کارت دستگاه می توان صدای اطراف ردیاب شخصی را شنود کرد.
میزان دقت ردیاب شخصی بستگی به میزان دید افق داشته و در محیط کاملا باز ۵ -۱۰ متر و در سایر مناطق به نسبت تراکم ساختمان های اطراف خطای نمایش موقعیت بیشتر می شود.


در نتیجه اگر به دنبال ردیاب شخصی با کیفیت هستید که قابلیت ردیاب شخصی,ردیاب کودک,ردیاب سالمند,ردیاب حیوانات,نفریاب,ردیاب مرسوله,ردیاب کوچک و دستگاه شنود را دارا باشد، این ردیاب بهترین انتخاب برای شماست.

تلتونیکا سری FMB9

ردیاب خودرو پیشرفته نسل جدید تلتونیکا سری FMB9

یکی از جدیدترین محصولات طراحی و تولید شده ردیاب خودرو، ردیاب های تلتونیکا سری FMB9 هستند که با شعار “ردیاب خودرو کوچک با نصب آسان” روانه بازار جهانی شده اند.

شرکت تلتونیکا بزرگترین کمپانی طراحی و تولید ردیاب در جهان با سابقه ۲۰ ساله خود هر ساله سری جدیدی از تکنولوژیهای انحصاری خود را در قالب دستگاه های ردیابی و کنترل ناوگان تولید مینماید.

این سری از ردیاب شامل دو مدل FMB900 و FMB920 می باشد.

ردیاب خودرو FMB900 و ردیاب خودرو FMB920 شباهت و کارآیی مشابهی دارند.

تفاوت این دو مدل ردیاب خودرو در باتری داخلی آنهاست که مدل FMB900 فاقد باتری داخلی و مدل FMB920 دارای باتری داخلی می باشد.

عدم استفاده از باتری داخلی در مدل ۹۰۰ تنها بدلیل کاهش قیمت مصرف کننده بوده که اختلاف ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی را رقم میزند.

همانطور که اشاره شد، شرکت تلتونیکا با توجه به فروش گسترده محصولاتش در سرتاسر جهان، این امکان را برای مشتریانش فراهم نموده تا با تنوع بالاتری از محصولات نسبت به سایر رقبایش روبرو باشند و این امر کمک شایانی به محبوبیت و رضایتمندی مشتریان از این شرکت نموده است.

 

برخی امکانات موجود در ردیاب های تلتونیکا سری FMB9 که باعث افزایش ایمنی خودرو در مواقع سرقت می گردند:

 

* ۱ – خاموش کن با قابلیت کنترل از راه دور با استفاده از اپلیکیشن و سامانه ردیابی خودرو فاتحان:

استفاده از این امکان در دو حالت کاربرد دارد:

 • حالت اول زمانی است که خودروی خود را پارک کرده و قرار است مدتی از آن دور باشید.

در این حالت با استفاده از اپلیکیشن ردیابی فاتحان و قسمت کنترل از راه دور با فشردن دکمه “خاموش کن” به صورت اتوماتیک دستور خاموش به ردیاب خودرو ارسال میگردد.

در این حالت امکان روشن شدن خودرو  میسر نبوده و سارق در صورت روشن نشدن خودرو از سرقت آن صرف نظر میکند.

 • حالت دوم زمانی است که شما از سرقت خودرو مطلع شده اید.

در این حالت با استفاده از اپلیکیشن و یا سامانه ردیابی، خودروی خود را بر روی نقشه مشاهده و دنبال مینمایید.

پس از قرارگیری در مکان مورد نظر اقدام به خاموش نمودن خودرو مینمایید و برای باز پس گیری خودرو به پلیس اطلاع داده و یا خودتان اقدام مینمایید.

 

خاموش کن خودرو

 

* ۲ – ارسال هشدار در صورت برداشته شدن سر باطری خودرو:

زمانی که شما این هشدار را از سمت ردیاب خودرو نصب شده بر روی خودرویتان دریافت میکنید احتمالا سارق در حال باز کردن یکی از تجهیزات خودرو بدون جابجایی آن می باشد.

معمولا سارقین احتمال می دهند خودرو به دزدگیر مجهز باشد.

از این رو سعی می کنند سر باطری را جدا کرده تا در صورت وجود آژیر صدایی از آن منتشر نشود و بتوانند به راحتی وارد خودرو شده یا حتی باطری خودرو را به سرقت ببرند.

در این زمان هشداری مبنی بر برداشته شدن سر باطری یا جداشدن باطری از خودرو برای شما ارسال شده و به شما این امکان را میدهد که سریعاً خود را به خودرو برسانید و از این سرقت جلوگیری به عمل آورید.

 

برداشتن سرباتری خودرو

 

* ۳ – ارسال هشدار در صورت بکسل شدن خودرو:

در برخی از سرقت ها خودرو با یک یدک کش مبدل توسط سارقین به سرقت می رود.

در این زمان سریعا از طریق gps خودرو به شما هشدار داده می شود و شما می توانید به سرعت خود را به خودرو برسانید و یا اینکه این موضوع را با پلیس در میان بگذارید تا این مورد را  بررسی کنند تا سو تفاهمی رخ ندهد.

 

بکسل شدن خودرو

 

* ۴ – ارسال هشدار در صورت وارد شدن ضربه به خودرو:

معمولا حین سرقت ضرباتی نیز به خودرو هر چند کوچک وارد می شود، این ضربات ممکن است به دلیل تلاش های سارق برای وارد شدن به خودرو می باشد.

به محض وارد شدن اولین ضربه به خودرو هشداری بر روی تلفن همراه شما ارسال می گردد.

در این حالت، تا سارق در حال تلاش برای ورود به خودرو می باشد شما به محل خودرو رسیده و از به سرقت رفتن خودرو یا تجهیزات آن جلوگیری به عمل آورید.