ردیابی خودرو

رصد خودروهای وارداتی با دستگاه GPS

رئیس سازمان منطقه آزاد ارس گفت: خودروهای وارداتی به این منطقه با دستگاه‌های GPS رصد می‌شوند و در صورت خروج از محدوده مشخص، موتور این خودروها خاموش می‌شود.
محسن خادم عرب‌باغی در خصوص واردات خودرو به منطقه آزاد ارس گفت: از ابتدای سال ۱۳۸۲ و همزمان با تاسیس این منطقه آزاد تا کنون، ۴ هزار و ۸۵۰ خودرو وارد این منطقه آزاد شده که در حدود ۹۹ درصد آن حجم موتوری کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی داشته اند.
وی در توضیح واردکنندگان خودرو به این منطقه، تصریح کرد: طبق ضوابط برای تشویق سرمایه گذاران برای حضور و فعالیت امکان واردات خودرو لوکس و استفاده آن در محدوده جغرافیایی مشخص، که ۱۲۰ کیلومتر و یا به عبارتی تا شهر تبریز است داده شده است.
عرب‌باغی با تاکید بر اینکه اکثر واردکنندگان خودرو، سرمایه گذاران مستقر در این منطقه هستند،گفت: بر روی موتور خودروهای مختص به محدوده جغرافیایی ارس GPS متصل است که در صورت خروج از محدوده مشخص شده موتور این خودروها خاموش می شود.
رئیس سازمان منطقه آزاد ارس افزود: خودروها از دو کشور دبی و گرجستان به این منطقه وارد می شوند.
وی در توضیح وجود خودرو آمریکایی در این منطقه آزاد گفت: در این منطقه تنها یک دستگاه خودرو فورد موجود و در حال تردد است.
عرب‌باغی در توضیح واردات خودرو از این منطقه به سرزمین اصلی، عنوان کرد: واردکنندگان با پرداخت عوارض و گمرکی، اجازه ورود این خودروها به سرزمین اصلی را دارند که آمار واردات آن در دست گمرک کشور است و منطقه آزاد ارس اطلاعاتی در زمینه تعداد واردات سالیانه آن ندارد.
منبع خبر:میزان

مطلب پیشنهادی >  نصب ردیاب خودرو به همراه مراحل و اصول نصب ردیاب

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*