جی پی اس دوچرخه

پدال دوچرخه‌ی هوشمند مجهز به GPS و امکانات تناسب اندام معرفی شد

استارت آپ فرانسوی به نام Connected Cycle پدال دوچرخه‌ی هوشمندی را در نمایشگاه CES معرفی کرد که علاوه بر زیبایی امکانات بسیاری را در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد.
این پدال هوشمند فقط برای انتقال نیروی پای دوچرخه سوار به دوچرخه ساخته نشده بلکه با مجهز شدن به GPS قادر است در صورت دزدیده شدن دوچرخه مکان دقیق آن را نشان دهد یا مدت زمان و مسافتی که طی شده را به نرم‌افزارهای تناسب اندام انتقال دهد. این پدال‌های آلومینیومی به نرم‌افزار مخصوص خود که برای دستگاه‌های مجهز به iOS منتشر شده وصل می‌شود و اگر دوچرخه در جای خود نباشد با این نرم‌افزار می‌توانید جای آن را مشخص کنید. پدال و برنامه به صورت اتوماتیک اطلاعاتی مانند سرعت دوچرخه و شیب مکان، مسیر طی شده و حتی کالری سوخته شده را ضبط می‌کنند.

این پدال انرژی خود را از حرکت دوچرخه تامین می‌کند و وصل کردن آن احتیاجی به تخصص خاصی ندارد پس به سادگی می‌تواند جای پدال قدیمی دوچرخه‌ی شما را بگیرد. پدال هوشمند در دو نوع ساخته شده که یکی فقط حامل سیستم هوشمند است و دیگری برای دوچرخه سواران حرفه‌ای ساخته شده و طراحی ورزشی‌تری دارد. این پدال در رنگ‌های مختلف از جمله سیاه، سفید، قرمز، سبز، آبی و نارنجی تولید خواهد شد اما هنوز از قیمت آن خبری منتشر نشده است.

مطلب پیشنهادی >  مانیتورینگ و نظارت بر خودرو با استفاده از سامانه ردیابی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*