پیدا کردن ردیاب خودرو

پیدا کردن و از کار انداختن ردیاب خودرو

پیدا کردن ردیاب خودرو

گاه ردیاب خودرو به عنوان یک وسیله برای کنترل خودروی اشخاص دیگر و اطلاع از مکان لحظه ای آن ها استفاده می گردد که این عمل از لحاظ اخلاقی صحیح نبوده و قابل پیگرد قانونی می باشد.

ردیاب هایی که برای این عمل استفاده می گردند عموماً از مدل های دارای آهنربا و میکروفن داخلی انتخاب می شوند.

اگر چه این مدل از ردیاب ها قابل استفاده برای عموم هستند اما هر گونه استفاده به غیر از تامین امنیت شخص و خودرو و با انگیزه های دیگر به لحاظ اخلاقی صحیح نمی باشد.

در مواقع این چنینی سوالی که برای صاحبان خودروهای مورد ردیابی  پیش می آید این است که، چگونه جی پی اس خودرو را غیر فعال کنیم؟

محل نصب ردیاب خودرو :

نصب ردیاب خودرو اصولاً مکان مشخصی ندارد و امکان وجود این دستگاه در هر نقطه از خودرو وجود دارد، اما بسته به نوع ردیاب ها مکان های قرار گیری و نصب متفاوت است.

از کار انداختن ردیاب خودرو

ردیاب آهنربایی اغلب به نحوی استفاده میشود که شخص دسترسی به داخل خودرو نداشته و ردیاب خودرو آهنربایی را به بدنه خودرو میچسباند. در این صورت پیدا کردن ردیاب خودرو و از کار انداختن ردیاب خودرو کار دشواری نخواهد بود.

مکان هایی که باید در این مواقع مورد بازدید قرار گیرند، مکان هایی همچون زیر خودرو، داخل گلگیر ها، داخل سپرها و اصولاً هر مکانی خارج از خودرو که از جنس فلز است می باشند.

اما در مواردی که شخص عامل به داخل خودرو دسترسی دارد و زمان کافی برای نصب ردیاب خودرو برای او فراهم است، کمی پیدار کردن ردیاب خودرو سخت تر بوده و برای از کار انداختن ردیاب خودرو زمان بیشتری لازم است.نصب ردیاب خودرو داخل داشبورد، پشت دستگاه پخش خودرو، پشت کیلومتر، ستون های خودرو مواردی هستند که امکان نصب جی پی اس خودرو در آنها محتملتر است.پیشنهاد می شود پیدا کردن ردیاب خودرو را به متخصصین این امر بسپارید.

از کار انداختن ردیاب خودرو های شرکتی:

درصد بسیار کمی از استفاده های ردیاب خودرو مربوط به رصد های غیر قانونی و غیر اخلاقی می باشد و بسیاری از بهره برداران این سیستم ردیابی، شرکت های وابسته به ناوگان خودرویی هستند که با صرف هزینه ای برای این سیستم به دنبال بهبود عملکرد ناوگان خودرویی، اطلاع از تعمیر و نگهداری به موقع خودرو، کاهش مصرف بی رویه سوخت و نهایتاً کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می باشند و از کار انداختن ردیاب خودرو در این موارد پیگرد قانونی داشته و با رانندگان متخلف برخورد می شود.

چگونه شرکت های بهره بردار متوجه از کار انداختن ردیاب خودرو می گردند؟

سامانه ردیابی در نرم افزار مدیریت ناوگان شرکت فاتحان هر گونه دخل و تصرف در نصب و یا وجود ابزار های مختل کننده ردیاب را به سرعت به مدیران ناوگان هشدار می دهد، قطع برق جی پی اس خودرو با توجه به داشتن باطری داخلی در دستگاه و خاموش نشدن آنی دستگاه امکان ارسال هشدار قطع برق را فراهم میکنند.

داشتن منابع مختل کننده مغناطیسی ( Jammer ها ) یا به اصطلاح دستگاه ضد ردیاب خودرو باعث از کار انداختن ردیاب خودرو به صورت موقت می گردد اما به محض فعال کردن دستگاه ضد ردیاب خودرو، قابلیت آنتی جمر(AntiJammer) جی پی اس خودرو عمل کرده و سریعاً هشدار Jam به صاحب خودرو ارسال می گردد.

مطلب پیشنهادی >  امنیت خودرو خود را با این 5 وسیله کاربردی افزایش دهید!

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*